Facebook

Architektura wnętrz

11.04.2012Apartament w Barri Gòtic / YLAB Arquitectos

Tagi: Apartament w Gothic, barcelona

Nowoczesność i katalońska tradycja

"Projekt polegał na renowacji apartamentu o powierzchni 130 metrów kwadratowych z tarasem, położonego w sercu dzielnicy Barri Gòtic w Barcelonie, zaraz za Ratuszem.

Oryginalna przestrzeń składa się z sekwencji jasnych i przestronnych pomieszczeń, połączonych dużymi łukowatymi wejściami, z balkonem wzdłuż fasady budynki i wewnętrznego dziedzińca. Oryginalne cech mieszkania, takie jak tradycyjne katalońskie sufity z drewnianymi belkami i łukami, oraz drewniane okiennice, zostały zachowane.

Projekt opierał się na reinterpretacji istniejącej przestrzennej, różnych pomieszczeń, o zróżnicowanym zastosowaniu i atmosferze, definiując na nowo przypisane im funkcje, tworząc nowe wizualne i przestrzenne połączenia, nie pozwalając jednocześnie na dominacje tradycyjnych elementów. Celem było stworzenie cichej przestrzeni, która pozwoli swoim młodym właścicielom na prywatność i możliwość pracy, będąc jednocześnie miejscem spotkań przy przyjęciach i posiłkach.

Stworzyliśmy dwa obszary - jeden otwarty i drugi prywatny: pierwszy składa się z sekwencji przedpokoju, kuchni i pokoju dziennego, drugi to sypialnie.

Kuchnia połączona z jadalnia, przestronne i czyste miejsce, ciepłe i eleganckie, przypomina dawne kluby i kawiarnie. Sufit i ściany już od przedpokoju wyłożone zostały ciemnymi, sosnowymi panelami montowanymi ręcznie. Boazeria integruje większość mebli, upraszczając geometrię przestrzeni kuchennej. Niskie meble kuchenne, tak jak stół w jadalni, zostały wykończone brązowymi metalowymi panelami. Wisząca lampa z złoto-metalicznymi refleksami i kryształkami Swarovskiego kontrastuje z ciepłym wykończeniem z drewna. Z tyłu ciemnoszare szkło oddziela pokój gościnny od reszty przestrzeni.

Salon znajduje się w środku apartamentu i łączy pomieszczenia ze sobą. W związku z jego rozmiarem i położeniem został pomyślany, jako idealna biała rama, w której modułowe i wolnostojące meble mogą zostać zaaranżowane w zależności od okazji." YLAB Arquitectos

via homedsgn.com

Autor: Icon


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry