Facebook

Architektura wnętrz

11.06.2012Barin Ski Resort / RYRA Studio

Tagi: /, Barin, Iranie, narciarski, ośrodek, resort, RYRA, Ski, studio, w

Ośrodek narciarski w Iranie

Barin położony jest w sercu ośrodka narciarskiego Shemsak - drugiej co do wielkości obszarów narciarskich w Iranie. Za projekt bryły budynku jak i jego wnętrza odpowiedzialne było studio z Teheranu - RYRA.

Główną inspiracją architekci czerpali z kształtu igloo - topograficzne warstwy reprezentują ułożone na siebie bloki lodu. RYRA chciało stworzyć połączenie pomiędzy naturą i ich pracą, więc w rezultacie zmodyfikowano projekt w taki sposób by bryła budynku dobrze koegzystowała z otaczającym go górskim krajobrazem.

"Dialog pomiędzy architekturą a naturą jest tak stary, jak sama architektura, więc przybiera różne formy w zależności od koncepcji i paradygmatów rządzących w każdym okresie. W dawnych czasach architektura była zawsze połączona z naturą, od początku współczesnego ruchu, relacja pomiędzy architekturą, a naturą przyjęła inną formę. Projekt stara się pokazać nowe pomysły, które pomogą zmodyfikować relacje pomiędzy architekturą i naturą bez ślepego powtarzania narodowych modeli i importowania historycznych stylów. Według naszych założeń logicznym produktem każdego architektonicznego procesu twórczego powinna być wolna i elastyczny budynek, który jest reakcją na otaczające siły natury. Siłą natury w tym miejscu jest pokryty śniegiem krajobraz,  z płynnymi liniami gór obejmującymi budynek - to jest właśnie charakterystyczna cecha tego regionu ." RYRA Studio

Autor: Icon


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry