Facebook

Inspiracje

29.03.2012Opentap / Desuno Design

Tagi: meble, open, sorce, w, wersji

Meble w wersji open sorce

W idealnym świecie meble byłby tanie, łatwo dostępne i każdy mógłby wyprodukować je sam. Firma Desuno Design podążając za tymi ideami, stworzyła kolekcję Opentap - meble "open source". Jednym z powodów dla którego firma zajęła się tym projektem, było zrobienie czegoś "na rzecz promowania kreatywności i swobodnego przepływu innowacyjności dla dobra naszego świata" - celem były meble, które mogą być łatwo dystrybuowane, montowane i którym nie straszna jest próba czasu.

Dlatego głównym materiałem, na który się zdecydowali są stalowe rury - niezwykle trwałe, odporne na wilgoć i temperaturę, można je łatwo łączyć, a ponadto są łatwo dostępne i niedrogie. Dodatkowo mogą być ponownie wykorzystane, więc są przyjazne dla środowiska. Do zmontowania mebli nie potrzeba kleju, wkrętów, ani gwoździ.

Na razie projekt jest na początku swojej drogi - czeka na stworzenie odpowiedniej dokumentacji i stronę internetową, ale jak możecie zobaczyć na zdjęciach meble są naprawdę ciekawe i unikatowe. Trzymam kciuki, i jak tylko pojawią się jakieś dodatkowe informacje, na pewno Wam je przekaże.

via design-milk.com

Autor: Icon


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry