Facebook

Wzornictwo

09.09.2011Basket Lights

Tagi: design, lampa, oświetlenie, wzornictwo

Lampy Basket zostały zaprojektowane przez Davida Trubridge. Sam designer na swojej stronie pisze, iż zostały one zainspirowane mitem Maori. Mit ten mówi on o podarunku danym człowiekowi przez bogów, którym były trzy kosze wypełnione wiedzą potrzebną do życia na Ziemi.

Basket Lights

Każda  lampa jest odwzorowaniem mitycznych koszy oznaczających inny rodzaj wiedzy, które zostały zróżnicowane poprzez użycie różnych materiałów. Materiały te wykorzystane zostały do elementów „plecionych”, które są dodatkiem do szklanej podstawy. Lampa posiadająca elementy bambusowe symbolizuje wiedzę na temat świata przyrody Arounui Kete.

Basket Lights

Kosz w lampie zrobiony z poliwęglanu, oznacza świat duchowy Tuaatea Kete, natomiast elementy plecione z aluminium oddają racjonalny świat Tuauri Kete. Designer pokazuje, iż tym co przyświeca człowiekowi w jego życiu jest zróżnicowana wiedza. Lampy są symbolem, oświecenia człowieka dzięki wiedzy właśnie. Davida Trubridge swoimi lampami dowodzi, że  architektura wnętrz wsparta ukrytymi sensami jest niezwykle drogocenna.

Via contemporist.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry