Facebook

Wzornictwo

22.09.2011Deadgood Bookshelf

Przedstawiamy półkę na książki zaprojektowaną przez Maxa Lamba. Cechuje ją maksymalnie uproszczony wygląd połączony z nieoczekiwanie dużą funkcjonalnością.


 

Deadgood składa się z pojedynczego pręta, który wychodzi ze specjalnego mocowania do ściany. Oprócz tego projektant zgiął pręt przy samym końcu tak że ma on w tym miejscu kształt litery U. Tworzy to znakomite oparcie dla książek.

Projekt jest przykładem bardzo stanowczego pójścia w stronę minimalistycznego dizajnu. Półka na książki w tym przypadku została ograniczona do pojedynczego pręta, który ma za zadanie podtrzymywać umieszczone na niej książki. Naszym zdaniem taki krok zasługuje na uwagę. W tym przypadku warto także podkreślić fakt, że Deadgood Bookshelf swoim wyglądem nawiązuje do często spotykanych w domach cienkich rur, którymi przesyłana jest ciepła woda.

Patrząc z tej perspektywy można powiedzieć że projekt Maxa Lamba jest zabawą konwencją i swoistym mrugnięciem w stronę tych elementów wystroju, które nie zawsze wydają się nam estetyczne i funkcjonalnie przydatne.

Konkludując, Deadbook Bookshelf to produkt dla osób ceniących sobie niebanalny i nietuzinkowy dizajn.

 

via chictip.com

Autor: tomek


Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry